Ferdi Kaza Sigortası

Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Hayat, güzelliklerin yanı sıra kaza gibi bazı tatsız riskleri de beraberinde getirir.  Her ne kadar kendimiz ve sevdiklerimiz için kaza ihtimallerini düşünmek istemesek de, bazen hiç beklenmedik anlarda kazalar karşımıza çıkabilir. Küçük tedavi masraflarından, maluliyete ve hatta vefat gibi çok üzücü sonuçları olan kazalara karşı, şimdi Ünlem Sigorta olarak sizlerin yanındayız. Siz de beklenmedik ancak herkesin başına gelebilecek kazalara karşı kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alın. Hayata umutla yaklaşın.

Ferdi Kaza Sigortası Teminatları Nelerdir?

Ferdi kaza sigortalarımızla 3 farklı konuda teminat sunuyoruz:
Kaza Sonucu Vefat Teminatı:
Sigortalının kaza sonucu derhal veya kaza tarihinden itibaren bir yıl içinde ölümü halinde poliçede gösterilen lehtarlara, yoksa kanuni hak sahiplerine ödenecek ölüm tazminatı ile sevdiklerini kimseye muhtaç etmeden, standartlarını koruyarak yaşamlarını sürdürmelerini sağlar.
Kaza Sonucu Maluliyet Teminatı
​ ​Sigortalının kaza sonucu, derhal ya da kazaya bağlı nedenlerle iki yıl içinde sürekli sakat kalması halinde tıbbi tedavinin sona ermesini ve daimi maluliyetin kat'i surette tespitini müteakip sürekli sakatlık tazminatı ödenir.
Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Ek Teminatı
​ ​Sigortalının kaza gününden itibaren bir sene içerisinde yapacağı; doktor, ilaç, hastane gibi tedavi masraflarını poliçede yazılı Tedavi Masrafları meblağına kadar öder.

Hangi Durumlar Ferdi Kaza Sigortası Kapsamında "Kaza" Olarak Tanımlanır?

Ferdi kaza sigortası denildiğinde genellikle akla gelen ilk ve tek şey trafik kazaları olsa da kaza tanımı içinde değerlendirilen her şey ferdi kaza sigortasının tamamen ya da kısmen teminat güvencesi altında bulunuyor. Temel şartı "Ani ve harici bir olay sonucu sigortalının iradesi dışında arızaya maruz kalması." olan ferdi kaza sigortası, aynı zamanda gazların teneffüsünden yanıklara, sinirlerin incinmesi veya kopmasından hayvan ısırması veya sokmasına kadar pek çok olayı kapsıyor.  

Ferdi Kaza Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

18-64 yaşları arasındaki her birey, ferdi kaza sigortalarımızdan yararlanabilir.

Sigorta Süresi Ne Kadardır?

Sigorta süresi 1 yıldır ve otomatik olarak her yıl yenilenir.

Prim Tutarı Ne Kadardır?

Prim tutarı, mesleğine ve belirlediğin teminat tutarlarına göre hesaplanır.

Primler Nasıl Ödenir?

Ödeme seçenekleri sahip olduğun ürüne göre değişmekle birlikte, primlerini kredi kartıyla yıllık peşin ya da taksit seçenekleriyle ödeyebilirsin.

Ferdi Kaza Sigortasına Nasıl Sahip Olunur?

Ferdi kaza sigortası ürünlerimize sahip olmak için sana en yakın Ünlem Sigorta acentesine uğrayabilir, detaylı bilgi almak için 0850 441 97 81 no’lu Müşteri İletişim Merkezimizi arayabilirsin. Dilersen web sitemizde yer alan online başvuru formumuzu doldurabilirsiniz.

Ferdi Kaza Sigortası Neleri Güvence Altına Alıyor?

​Kaza Sonucu Vefat​​
​Sigortalının kaza sonucu ya da kazaya bağlı nedenlerle, hemen veya kaza tarihinden itibaren bir yıl içinde ölümü halinde yasal mirasçılarına ya da belirlediği kişilere ödenecek ölüm tazminatı ile sevdiklerini kimseye muhtaç etmeden, standartlarını koruyarak yaşamlarını sürdürmelerini sağlar.
Kaza Sonucu Maluliyet​​
​Sigortalının kaza sonucu hemen ya da kazaya bağlı nedenlerle iki yıl içinde sürekli sakat kalması halinde sürekli sakatlık tazminatı ödenir.
Dilerseniz poliçenize; Kaza Sonucu Tedavi Masrafları teminatlarını  ilave ettirerek kazalara karşı güvencenizin kapsamını genişletebilirsiniz​​.
​Kaza Sonucu Tedavi Masrafları​​​​​
​Kaza sonucu ortaya çıkan; doktor,ilaç,hastane gibi tedavi masraflarını poliçede yazılı Tedavi Masrafları meblağına kadar öder.
Kimler faydalanabilir? 
Ferdi kaza teminatı almak isteyen 18-64 yaş aralığındaki müşteriler faydalanabilmektedir.
Prim nasıl hesaplanır?
Prim tutarı sigortalının mesleği ve teminat tutarına göre hesaplanır​​.

Ferdi Kaza Sigortası Neleri Güvence Altına Alıyor?

​Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları'na ​ulaşmak için lütfen tıklayın.
​​​​Maden Çalışanları Zorunlu Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları'na ulaşmak için lütfen tıkl​ayın.​ 

Ferdi Kaza Sigortası Neleri Güvence Altına Alıyor?

Grup Ferdi Kaza Sigortası

Çalışanlarınızı karşılaşabilecekleri kazalara karşı Grup Kaza Sigortası ile güvence altına alabilirsiniz.
Ana Teminat
​Kaza Sonucu Vefat Teminatı 
​Sigortalının sigorta süresi içinde gerçekleşen bir kaza sonucu derhal veya kaza tarihinden itibaren bir sene zarfında vefatı halinde önceden tayin edilmiş lehtarına veya lehtar tayin edilmemiş ise kanuni varislerine sağlanan maddi güvencedir.
Ek Teminatlar​
​​​Kaza Sonucu Maluliyet Teminatı 
​Sigortalının kaza sonucu hemen ya da kazaya bağlı nedenlerle iki yıl içinde sürekli sakat kalması halinde sürekli maluliyet tazminatı ödenir.
Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Teminatı
​Bu teminat limiti dahilinde, sigortalının, kaza nedeniyle, kaza gününden itibaren bir yıl içinde tedavi görmesi halinde oluşan tedavi masrafları ödenir.
Acil Sağlık Asistans Hizmeti 
​Trafik kazası, yüksekten düşme, akut masif kanamalar gibi 20 adet acil durumu kapsayan asistans hizmetimiz, acil cerrahi yatış teminatı, acil dahili yatış teminatı ve yoğun bakım teminatı sağlar.​​