Bireysel Emeklilik Sistemi

Bireysel Emeklilik Sistemi

Hayallerinizdeki emekliliğe doğru bir planlama ile kavuşmak için, bugünden BES diyoruz.

Bireysel emeklilik sistemi katılımcıların tasarruf edebildikleri süre zarfı içerisinde birikim yapmalarını sağlamak, yapmış oldukları birikimlerini Bireysel Emeklilik Fonlarında değerlendirip büyüterek istedikleri her an faydalanabilecekleri bir toplu birikim veya emekli oldukları dönemde ikinci bir emeklilik geliri elde edebilmelerine olanak tanır.

Bireysel emeklilik sisteminde tasarruflarınızı güven içinde değerlendirirken aynı zamanda sisteme yatırmış olduğunuz katkı paylarınız için %30 Devlet Katkısı alabilir, tasarruflarınızın değerine değer katabilirsiniz.

18 Yaş Altı Bireysel Emeklilik

18 Yaş Altı Bireysel Emeklilik ile 18 yaşından küçük çocuklarınızın geleceğini daha konforlu bir hale getirebilirsiniz. 18 yaş altı bireysel emeklilik sistemi kullanıcılara bu fırsatı sunuyor. Yapılan yeni kanun ile birlikte 18 yaşından küçük bireyler de bu sisteme katılabiliyor. Bu yeni kanun ile birlikte aileler her 18 yaşından küçük birey için %30 devlet katkısı kazanıyor. Her ay yapacağınız bir miktar yatırım ile beraber çocukların geleceğini güvence altına alabiliyorsunuz. Böylelikle bireysel emeklilik sistemini girebilmek için yaş takıntısına uğramadan geçiş yapabilirsiniz.

Bu sistem sayesinde 18 yaşın altındaki çocuklar tutarlı olmayı başarabiliyor. Böylelikle erken yaşta para biriktirmenin avantajlarından faydalanabiliyorlar. En önemlisi de gelecekleri için erken yaşta yatırım yapabiliyorlar.

Devlet Katkısı

Bireysel emeklilik sisteminde birikimleriniz, devlet katkısı sayesinde sisteme girdiğiniz ilk andan itibaren kazanmaya başlar. Bireysel emeklilikte katılımcılar sisteme ödedikleri katkı payının %30’u oranında devlet katkısı avantajı elde edebilir. Sisteme yatırmış olduğunuz her 100 TL için 30 TL devlet katkısı alırsınız. Böylelikle yatıracağınız miktardan daha fazla bir miktar hesabınıza birikir.