Yükleniyor

NN Hayat ve Emeklilik

NN Hayat ve Emeklilik, ağırlıklı Avrupa'da olmak üzere 18 ülkede güçlü varlığa ve 170 yıllık köklü bir mirasa sahip sigorta ve yatırım yönetimi şirketi olan NN Group'un bünyesinde faaliyet göstermektedir.

Şirketin Türkiye’deki tarihçesi, 4 Aralık 2008 tarihinde ING Grubu’nun OYAK Emeklilik’in %100 hissesini satın almasıyla başlamıştır. ING Grubu’nun bankacılık, sigortacılık ve yatırım yönetimi faaliyetlerini ayırma kararı alması sonucunda, şirket, 16 Şubat 2015 tarihi itibarıyla NN Hayat ve Emeklilik adı altında faaliyetlerini sürdürmeye başlamıştır.

NN Hayat ve Emeklilik, tüm paydaşlarına, attığı her adımda “önemseriz”, “şeffafız” ve “sözümüzü tutarız” şeklinde ifade ettiği NN değerleriyle büyük bir söz vermektedir. Eşsiz müşteri deneyimi sunma taahhüdünü geliştirerek, müşterilerine daha yakın olmak adına adımlar atmayı, beklentilerini daha hızlı karşılamayı, tüm süreçlerini geliştirmeyi hedeflemektedir.  ​

NN Group’un Türkiye’deki yatırımları NN Hayat ve Emeklilik ve Sigorta Cini’dir.

NN Group hakkında 

NN Group, Avrupa’nın birçok ülkesi ve Japonya da dâhil olmak üzere toplam 18 ülkede faaliyet gösteren, Amsterdam merkezli bir sigorta ve yatırım yönetimi şirketidir.

Dünya çapında 11.500 çalışanı ile sayısı 15 milyonu aşan müşteriye, emeklilik, sigorta, yatırım ve bankacılık hizmetleri sunmaktadır.

ING Group’un sigortacılık ve yatırım yönetimi iş kollarını oluşturan Nationale-Nederlanden, ING Insurance Europe, ING Life Japan ve ING Investment Management şirketleri 1 Mart 2014 itibarı ile NN Group NV çatısı altında toplandı.

Hisse oranlarına ilişkin yapılan son açıklamaya göre ING Group NN Group’un %68,1 oranında hissesine sahiptir ve 2016 yılı sonuna kadar ING Group’un NN Group’daki hisselerinin tamamını satması planlanmaktadır.

NN Group bir sigorta ve yatırım yönetimi markası olarak, hayat ve hayat dışı sigorta ürünlerinde Hollanda lideri olmasının yanı sıra diğer Avrupa ülkelerinde ve Japonya’da hayat ve emeklilik ürünlerinde güçlü bir konuma sahiptir.

NN Group 2 Temmuz 2014 tarihinde bağımsız bir firma olmuştur. Hisseleri bu tarihten itibaren NN Group adı altında ve NN borsa kodu ile Euronext Amsterdam borsasında işleme açılmıştır.

NN Group bünyesinde Nationale-Nederlanden, ING Insurance Europe, ING Investment Management ve ING Life Japan firmaları yer almaktadır. ING markasından NN markasına dönüşüm operasyonu 2015 yılının ilk yarısında gerçekleştirmiştir.